Alarm për BOMBË në Bruksel, evakuohen 40 persona pranë zyrave të BE

Publikuar tek: bota, më 14:08 19-03-2019 Alarm për BOMBË në Bruksel, evakuohen 40 persona pranë zyrave të BE

Në Bruksel në një ndertesë afër zyrave të Bashkimit Europian është dhënë një alarm për bombë dhe 40 persona janë evakuuar nga zona e rrezikut.

Ndërtesa i përket bllokut të zyrave të Bashkimit Europian në qytet.

Sipas medieve, policët ndodhen tashmë në vendngjarje dhe qentë e policisë janë duke kërkuar për bombën. Alarmi erdhi para një ore kur një person anonim mori në polici dhe kërcënoi me vendosjen e një bombe te ndertesa.

Newsbomb.al do ju mbajë të informuar mbi zhvillimet e ngjarjes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011935949325562
array(1) { ["section"]=> string(73) "alarm-per-bombe-ne-bruksel-evakuohen-40-persona-prane-zyrave-te-be-157057" }