Alarm për bombë në dy aeroplanë pasagjerësh në Bruksel

Publikuar tek: bota, më 19:01 10-08-2016 Alarm për bombë në dy aeroplanë pasagjerësh në Bruksel

Dy alarme për bombë janë raportuar disa minuta më parë në dy aeroplanë pasagjerësh që po uleshin në aeroportin e Brukselit.

Sipas televizionit belg “VRT”, alarmi është lëshuar nga aeroplanët në drejtim të kullës së Aeroportit. Sipas një zyrtari vendas “rreziku ka qenë aq i madh sa duhej të merreshin menjëherë masa”.

Në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta policie dhe ekipet e zjarrfikëses. Alarmi për bombë vjen pas ngjarjes së rëndë në mars ku sulmi me bomba në të njëjtin aeroport i mori jetën 17 personave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nasa zbulon diçka të frikshme në hënën e Saturnit (Foto)
Vrasësi serial “Grim Sleeper” dënohet me vdekje nga gjykata e Los Anxhelesit »
Article Logic
Execution time: 0.011568069458008
array(1) { ["section"]=> string(60) "alarm-per-bombe-ne-dy-aeroplane-pasagjeresh-ne-bruksel-49363" }