Alarm për bombë në Gjykatën e Lartë të SHBA, godina ndodhet shumë pranë Capitol-it

Publikuar tek: bota, më 16:35 20-01-2021 Alarm për bombë në Gjykatën e Lartë të SHBA, godina ndodhet shumë pranë Capitol-it Gjykata e Lartë e SHBA

SHBA-ja nuk gjen qetësi, edhe sot në ditën e ceremonisë së inagurimit të Presidentit të 46-të, Joe Biden.

Teksa ka filluar inaugurimi, një ngjarje frikësuese ka ndodhur shumë afër Capitol-it, pikërisht në Gjykatën e Lartë të SHBA-ve.

Stafi i këtij institucioni është evakuuar pasi ka pasur një alarm për bombë. Lajmi bëhet i ditur nga CNN teksa thuhet se janë shtuar forcat e Gardës Kombëtare.

Vijon...

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas largimit të Trump nga Shtëpia e Bardhë, reagon Biden: Ditë e re për Amerikën
Katër viktima dhe dhjetra të plagosur nga shpërthimi i fuqishëm në Madrid »
Article Logic
Execution time: 0.012598991394043
array(1) { ["section"]=> string(88) "alarm-per-bombe-ne-gjykaten-e-larte-te-shba-godina-ndodhet-shume-prane-capitol-it-235726" }