Alarm për bombë në Moskë, evakuohen 3.000 njerëz

Publikuar tek: bota, më 12:20 26-12-2016 Alarm për bombë në Moskë, evakuohen 3.000 njerëz

Të paktën 3000 njerëz janë evakuar nga tre stacione hekurudhore të ndryshme pas kërcënimeve për bombë.

Mësohet se të tre stacionet gjenden në të njëjtin shesh në Moskë.

Ende nuk ka informacione të detajuara lidhur me ngjarjen, por sipas agjencisë së lajmeve ‘TASS’ policia parashikoi të përdorte qentë nuhatës për të kontrolluar stacionet hekurudhore të Kazansky, Leningradsky dhe Yaroslavsky. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015809059143066
array(1) { ["section"]=> string(53) "alarm-per-bombe-ne-moske-evakuohen-3-000-njerez-63795" }