Alarm për bombë në qendër të Moskës, evokuohen 10 mijë banorë

Publikuar tek: bota, më 19:24 05-11-2017 Alarm për bombë në qendër të Moskës, evokuohen 10 mijë banorë

Një alarm për bombë ka ndodhur pak më parë në qendër të kryeqytetit rus. Zona pranë Teatrit Balshoi, dyqaneve të mëdha si Goum dhe hoteleve të luksit pranë Kremlinit janë evokuar.

Policia bën me dije se ka patur një numër të madh telefonatash që lidhen me alarmin për bombë. Sakaq, janë evokuar më shumë se 10 000 persona në Moskë për shkak të këtyre kërcënimeve, raporton Reuters, shkruan neswbomb.al.

Po ashtu, edhe dy hotelet lukzoze “Metropol” dhe “National”, janë në shënjestër. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandaloze: Polici qëllon me grusht gruan (Video)
'Paradise Papers’, dalin miliona dokumente, zbulohen paratë e fshehura në parajsa fiskale »
Article Logic
Execution time: 0.010746002197266
array(1) { ["section"]=> string(66) "alarm-per-bombe-ne-qender-te-moskes-evokuohen-10-mije-banore-98454" }