Alarm për bombë në Shtëpinë e Bardhë, evakuohet stafi i presidentit Trump

Publikuar tek: bota, më 16:09 03-11-2017 Alarm për bombë në Shtëpinë e Bardhë, evakuohet stafi i presidentit Trump

Gjithë zona  pranë Shtëpisë së Bardhë është vënë në gjendje gadishmire për shkak të një alarmi për bombë.

Mësohet se një pako e dyshimtë është gjendur pranë gardhit rrethues të ndërtesës. Pako dyshohet të jetë me ekspoloziv dhe është duke u kontrolluar nga forcat e specializuara të FBI.

E gjithë zona është evakuar bashkë me stafin e Shtëpisë së Bardhë dhe zona është vënë në gjendje sigurie.

Ndërkohë mediat amerikane raportojnë se presidenti i SHBA-ve, Donald Trump është jashtë Washingtonit pasi po zhvillon një vizitë në Hawaii.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lufta e tretë botërore, zytari i lartë amerikan lëshon paralajmërimin për Penianin: Koha po mbaron
Qëndroi dy javë pa ngrënë, shokohen mjekët me atë që i gjejnë në stomak (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011129140853882
array(1) { ["section"]=> string(78) "alarm-per-bombe-ne-shtepine-e-bardhe-evakuohet-stafi-i-presidentit-trump-98237" }