Alarm për bombë në TEG, forca të shumta policie në vendngjarje. Por rezulton fals

Publikuar tek: aktualitet, më 12:08 19-11-2015 Alarm për bombë në TEG, forca të shumta policie në vendngjarje. Por rezulton fals

Një alarm për bombë në qendrën tregtare Tirana East Gate ka rezultuar fals. Lajmi është bërë i ditur nga burime të Newsbomb.al në Policinë e Tiranës. Forca të shumta policie kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje, ndërkohë që qendra tregtare është evakuuar menjëherë. Por pas kqyrjes së vendit ka rezultuar se alarmi ka qenë fals dhe nuk ka patur bombë.

Newsbomb.al mësoi se policisë i ka mbërritur një telefonatë, e cila ka vënë në levizje efektivët. Në vendngjarje kanë shkuar edhe efektivët anti-eksplozivë duke vëne edhe perimetrim e sigurisë.

Pas kqyrjes së vendit, ekspertët verifikuan se nuk kishte eksploziv. Sot Shqipëria është në gjendje alarmi dhe policia ka marrë masa të rrepta për kontrolle në vendet publike në gjithë Tiranën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shqipëria në alarm. Policia kalon në shërbim të përforcuar, mbikqyrje me kallashnikovë
Zyrtare / Terroristi Abdelhamid Abaaoud është vrarë nga policia franceze »
Article Logic
Execution time: 0.013046979904175
array(1) { ["section"]=> string(85) "alarm-per-bombe-ne-teg-forca-te-shumta-policie-ne-vendngjarje-por-rezulton-fals-25790" }