Alarm për bombë poshtë makinës, por rezultoi të ishte diçka që se priste askush

Publikuar tek: bota, më 21:48 14-06-2016 Alarm për bombë poshtë makinës, por rezultoi të ishte diçka që se priste askush

Një grua dyshuese shkaktoi një alarm për bombë në makinën e bashkëshortit të saj.

Ngjarja ka ndodhur në Leeds të Anglisë, kur një burrë konstatoi poshtë makinës së tij një pajisje të dyshimtë. Ai njoftoi menjëheë policinë e cila mbërriti në vendngjarje, vendosi shiritat dhe nisi evakuuimin e zonës. Në zonë mbërritën edhe ekipi anti-eksploziv.

Por vetëm një orë më pas gruaja dyshuese u rrëfye te oficerët e policisë duke thënë se ishte ajo që kishte vendosur poshtë makinës së bashkëshortit një pajisje të lokalizimit me satelit (GPS), për të kontrolluar lëvizjet e tij.

stream_img.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zyrtari i lartë rus përgëzon huliganët: Bravo çuna! Vazhdoni me dhunën
5-vjeçarja që zgjodhi “Parajsën mbi spitalin” vdes në shtëpinë e saj »
Article Logic
Execution time: 0.011375188827515
array(1) { ["section"]=> string(84) "alarm-per-bombe-poshte-makines-por-rezultoi-te-ishte-dicka-qe-se-priste-askush-43522" }