Alarm për sulm të dytë terrorist në Barcelonë? Evakuuohet kisha e famshme

Publikuar tek: bota, më 22:08 12-09-2017 Alarm për sulm të dytë terrorist në Barcelonë? Evakuuohet kisha e famshme

Një alarm i rremë për një sulm të dytë terrorist ka tmerruar ditën e sotme Barcelonën.

Sagrada Familia e Barcelonës u evakua pasi skuadra e bombës shqyrtoi pista të dyshimta.

Kisha e famshme e Barcelonës Sagrada Familia u evakua bazuar mbi një 'alarm të rremë', duke shkaktuar panik.

Ekspertët e eksplozivëve kontrolluan një kamion të parkuar pranë zonës turistike mjaft të populluar, tha policia katalanase.

Policia u shpreh se më parë kishin evakuuar vendin si pjesë të një operacioni kundër terrorizmit.

Barcelona u godit nga një sulm terrorist muajin e kaluar nga një kamion poshtë bulevardit Las Ramblas të qytetit dhe kryen një sulm të mëtejshëm në një qytet të afërt turistik, duke vrarë 16 vetë në total.

sdgsdgsdgsdgert.jpgsdgdsgdsgds.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjermania rrit numrin e azilantëve të dëbuar
BE jep 120 milion euro për wi-fi falas në të gjithë Europën »
Article Logic
Execution time: 0.011502027511597
array(1) { ["section"]=> string(78) "alarm-per-sulm-te-dyte-terrorist-ne-barcelone-evakuuohet-kisha-e-famshme-92136" }