Alarm për sulme terroriste, kapet një kamion me 34 mijë litra kimikate në Belgjikë

Publikuar tek: bota, më 12:21 23-01-2018 Alarm për sulme terroriste, kapet një kamion me 34 mijë litra kimikate në Belgjikë

Një kamion me 34 mijë litra kimikate është kapur në Belgjikë. Ndërsa  Interpol ka lëshuar arlarmin për sulme të mundshme terroriste.

Bëhet me dije se substancat nuk ishin shpërthyese, por ato mund të përdoreshin për për të krijuar bomba.

Sakaq, mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se drejtuesit e kamionit janë arratisur jashtë vendit. Ndërsa policia belge ka rritur masat e kontrollit në pikat kufitare me Gjermaninë, Italinë, Francën, Luksemburgun dhe Hollandën. 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014260053634644
array(1) { ["section"]=> string(88) "alarm-per-sulme-terroriste-kapet-nje-kamion-me-34-mije-litra-kimikate-ne-belgjike-107615" }