Alarm terrorist, evakuohet aeroporti i Tuluzit në Francë

Publikuar tek: bota, më 07:44 23-03-2016 Alarm terrorist, evakuohet aeroporti i Tuluzit në Francë

Një nga aeroportet më të frekuentuar në Francë, ai i Tuluzit është evakuuar nga forcat e policisë orët e para të mëngjesit të sotëm.

Janë ende të paqarta shkaqet që kanë çuar në evakuimin e aeroportit, por dyshohet të ketë lidhje me ndonjë alarm për sulm terrorist. Qindra pasagjerë janë parë jashtë ambienteve të aeroportit ndërsa në brendësi raportohet për prezencë të lartë të policisë dhe forcave speciale.

Pas sulmeve terroriste ditën e djeshme në Bruksel, në të gjithë Europën janë rritur ndjeshëm masat e sigurisë.

aewrgaerg4rg.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndërron jetë gruaja më e moshuar në botë në moshën 117 vjeçare
Taifuni Maysak, ja si duket nga Stacioni Nërkombëtar Hapësinor (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.01062798500061
array(1) { ["section"]=> string(61) "alarm-terrorist-evakuohet-aeroporti-i-tuluzit-ne-france-35772" }