Alarm, zbulohet arsyeja pse po shpërthen iPhone 8

Publikuar tek: bota, më 19:40 04-10-2017 Alarm, zbulohet arsyeja pse po shpërthen iPhone 8

Disa modele të iPhone 8 po shpërthejnë ndërsa janë duke u karikuar. Një numër gjithnjë e më i madh i pajisjeve janë duke u shkatërruar plotësisht pasi bateria duket se po fryhet, e ekrani zbehet.

 Këto incidente janë vetëm poshtë baterive të gabuara të cilat duhet të jenë mjaft të izoluara. Apple thotë se janë të vetëdijshëm për disa raste dhe po shqyrtojnë çështjen.

Tifozët e Apple thane se alarme të iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus po vijnë shume shpesh. Konsumatorët thonë se një zhurmë e çuditshme është duke prekur altoparlantin e dëgjimit gjatë telefonatave.

Një zëdhënës i firmës së teknologjisë tha: "Ne jemi të vetëdijshëm për çështjen që po prek konsumatorët në një numër të vogël rastesh dhe po punojme per zgjidhjen".

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nxënësja u martua me luftëtarin e Isis, por ajo çfarë i ndodh më pas tepër e frikshme
Hoxha nga Turqia ofendon shqiptarët: Popull pervers. Ja çfarë i bëjnë gruas »
Article Logic
Execution time: 0.011374950408936
array(1) { ["section"]=> string(54) "alarm-zbulohet-arsyeja-pse-po-shperthen-iphone-8-94749" }