ALARMANTE në Fushë-Krujë, lumi Ishëm del nga shtrati, përmbyten 20 familje

Publikuar tek: aktualitet, më 07:47 07-03-2018 ALARMANTE në Fushë-Krujë, lumi Ishëm del nga shtrati, përmbyten 20 familje

Reshjet e shiut që përfshirë vendin ditët e fundit kanë rikthyer sërish përmbytjet në Fushë-Krujë. Lumi Ishëm ka dalë nga shtrati si pasojë e prurjeve të shumta dhe raportohet se janë përmbytur 20 banesa.

Mësohet se përmbytjet kanë ndodhur në fshatrat Mallkuç dhe Murqinë, ku 50 ha tokë ndoodhen nën ujë.

Situata paraqitet tejet alarmante në fshatin Murqinë, uji shkon deri në 1 m. Sakaq, për shkak të nivelit të lartë të ujit banorët nuk dalin dot nga banesat.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ismet Haxhia rrëfen vrasjen e Azem Hajdarit: Haklajt përgatitën pritë për Berishën...Ja çfarë ndodhi vërtet atë natë
Sot 7 Marsi, Meta publikon foton e rrallë! Shikoni si dukej Presidenti në fillore »
Article Logic
Execution time: 0.010629892349243
array(1) { ["section"]=> string(79) "alarmante-ne-fushe-kruje-lumi-ishem-del-nga-shtrati-permbyten-20-familje-112438" }