ALARMANTE situata në Maqedoninë e Veriut, 7 viktima dhe 163 të infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve

Publikuar tek: rajon, më 16:04 08-07-2020 ALARMANTE situata në Maqedoninë e Veriut, 7 viktima dhe 163 të infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve Ilustruese

Në Maqedoninë e Veriut, situata vijon të jetë e rënduar.

Autoritetet maqedonase raportojnë se gjatë 24 orëve të fundit 7 persona kanë humbur jetën, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 359.

Sakaq, janë testuar 1794 persona si të dyshuar me Covid-19, prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv 163 persona.

Numrin ‘record’ të të infektuarve e mban qyteti i Shkupit me 163 persona dhe Tetova 45.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 359 persona kanë humbur betejën me koronavirusin, ndërsa 7406 janë të infektuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010026931762695
array(1) { ["section"]=> string(108) "alarmante-situata-ne-maqedonine-e-veriut-7-viktima-dhe-163-te-infektuar-me-koronavirus-gjate-24-oreve-213245" }