Alarmante: Vërshon Liqeni i Shkodrës, uji përmbyt bizneset (VIDEO)

Publikuar tek: barometri, më 09:24 22-03-2018 Alarmante: Vërshon Liqeni i Shkodrës, uji përmbyt bizneset (VIDEO) Përmbytje në Shirokë

Përkeqësohet situata e përmbytjeve në Shkodër.

Perveç lumenjve Drin e Buna, tashmë dhe Liqeni i Shkodrës ka dalë nga shtrati duke përmbytur rrugën dhe duke dëmtuar bizneset që ndodhen përgjatë vijës liqeniore.

Vërshimi i e ujrave të liqenit dhe mbulimin nga uji i rrugës në Shirokë mendohet të ketë shkaktuar dëme të mëdha në këtë zonë turistike.

Video Star Plus:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026265144348145
array(1) { ["section"]=> string(69) "alarmante-vershon-liqeni-i-shkodres-uji-permbyt-bizneset-video-114091" }