Alarmi gazetarit: Po ikin 100 mijë vetë nga Shqipëria

Publikuar tek: aktualitet, më 00:49 30-01-2018 Alarmi gazetarit: Po ikin 100 mijë vetë nga Shqipëria

Gjendja e Opozitës dhe marrëdhenia e saj me Mazhorancën, në këtë periudhë është më shumë larg se çdo herë tjetër në këtë periudhë.

Por gazetari i njohur, Erl Murati u shpreh se për një qytetar të thjeshtë të këtij vendi nuk është e rëndësishme gjendja e partive brenda, por ajo që ato prodhojnë për qytetarët.

Murati u shpreh se është alarmante fakti që nga vendi ynë po largohen 100 mijë vetë gati çdo vit.

“Mua s'i qytetar nuk më intereson fare situata e brendshme e partive. Mua më intereson që çdo politikan që është aty të jetë rezultativ dhe të prodhojë një jetë cilësore për ne dhe fëmijët tanë. Në '90-n prindërit tanë se thoshin se brezi ynë e "hëngri" dhe tani po themi edhe ne. Po ikin 100 mijë vetë nga Shqipëria. Nuk po ikin nga Lulzim Basha, por sepse kjo qeveri nuk qeveris siç duhet. Është e tepërt që situatën sot ta ndajmë midis PD-së dhe PS-së”,- u shpreh Erl Murati

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010299205780029
array(1) { ["section"]=> string(59) "alarmi-gazetarit-po-ikin-100-mije-vete-nga-shqiperia-108418" }