Alarmi i shkencëtarëve, zbulojnë dëmet e pakthyeshme kur konsumoni kanabis

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:44 24-02-2017 Alarmi i shkencëtarëve, zbulojnë dëmet e pakthyeshme kur konsumoni kanabis

Studiuesit kanë folur vazhdimisht për ndikimet negative të komsumimit të kanabisit tek shëndeti i njeriut që e konsumon.

Por, një studim i fundit shpjegon se pirja e kësaj lënde narkotike shkatërron qarqet më të rëndësishme në tru. Ky fakt krijon më pas edhe varësi ndaj kanabisit.

Veç problemeve në marrëdhëniet me njerëzit, kanabisi shkakton varësi psikologjike, si dhe shkatërrojnë fuqishëm memorien, tregojnë shkencëtarët. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.17586612701416
array(1) { ["section"]=> string(79) "alarmi-i-shkencetareve-zbulojne-demet-e-pakthyeshme-kur-konsumoni-kanabis-69827" }