Alarmi: Më shumë se 3 mijë xhihadistë janë në Britani, gati të sulmojnë

Publikuar tek: bota, më 18:56 18-09-2015 Alarmi: Më shumë se 3 mijë xhihadistë janë në Britani, gati të sulmojnë

Tabloidi anglez “Metro” ka publikuar një artikull ku shprehet shqetësimi se Britania e Madhe rrezikon të goditet nga sulmet më shumë se 3000 xhihadistëve të ISIS që aktualisht ndodhen në vend.

Sipas “metro”, iformacioni është marrë nga burime serioze të sigurisë të cilët thonë se mijëra xhihadistë po operojnë në të gjithë Britaninë ndërsa një pjesë e tyre po monitorohen nga shërbimet sekrete MI5 dhe forcat anti-terror.

Andreë Parker, drejtori i MI5 tha ditën e djeshme për BBC se Britania është më e kërcënuar se kurrë nga sulmet e xhihadistëve të cilët janë të gatshëm të kryejnë sulme në vend.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.27903914451599
array(1) { ["section"]=> string(75) "alarmi-me-shume-se-3-mije-xhihadiste-jane-ne-britani-gati-te-sulmojne-21116" }