Alarmi në LSI, zbardhet mbledhja urgjente me deputetët: Kini kujdes makinat, mund t’ju fusë drogë policia

Publikuar tek: aktualitet, më 23:24 27-01-2017 Alarmi në LSI, zbardhet mbledhja urgjente me deputetët: Kini kujdes makinat, mund t’ju fusë drogë policia

Deklaratat e forta të ministrit të Mjedisit, Lefter Koka të bëra ditën e sotme, që të orientonin drejt një divorci të afërt të LSI-së me PS-në, janë pjesë e një klime alarmante që ekziston brenda partisë së drejtuar nga Ilir Meta.

Burime të sigurta kanë konfirmuar për Newsbomb.al diskutimet e zhvilluar në një mbledhje urgjente të dy muajve më parë të drejtuesve të LSI me deputetët dhe kryebashkiakët e kësaj partie.

Deputetët dhe kryebashkiakët, por edhe zyrtarë të LSI-së janë paralajmëruar nga kreu i grupit parlamentar, Petrit Vasili, që të tregohen të kujdeshëm, pasi ka informacione nga shërbimet e huaja se policia e shtetit mund të tentojë t’ju fusë atyre drogë në makina.

Burimet thanë për Newsbomb, se ngjarje të tilla do të bëheshin me qëllim denigrimin e politikanëve të LSI-së në prag të fushatës zgjedhore.

Edhe ministri Koka foli sot në “Ora News” për eksponentë të policisë së shtetit që po bashkëpunojnë me trafikantët e drogës me qëllim presionin ndaj strukturave të LSI dhe deformimin e zgjedhjeve të 18 qershorit.

Lexo edhe: LSI jep sinjalin e parë të ndarjes nga Edi Rama: PS na sheh si armiq, policia të ketë kujdes, nuk ka të fortë me Ilir Metën

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kolegët kërkojnë ndihmë për vajzën e re ish-gazetare, rrezikon nga një sëmundje e rëndë
Digjen të gjitha pajisjet e maternitetit të Durrësit, pacientët nisen drejt Tiranës »
Article Logic
Execution time: 0.0119788646698
array(1) { ["section"]=> string(108) "alarmi-ne-lsi-zbardhet-mbledhja-urgjente-me-deputetet-kini-kujdes-makinat-mund-t-ju-fuse-droge-policia-66907" }