ALARMI/ Një tjetër shqiptar vritet në burgun grek! Po mbahet fshehur nga autoritetet

Publikuar tek: aktualitet, më 10:35 22-01-2019 ALARMI/ Një tjetër shqiptar vritet në burgun grek! Po mbahet fshehur nga autoritetet Ilustruese

Gazetari Shpëtim Zinxhira jep alarmin për një tjetër shqiptar të vrarë në burgun grek.

 

Sipas tij, vrasja ka ndodhur në burgun e Koridalos më 8/09/2018 dhe mbahet e fshehur nga autoritetet greke. Shqiptari 31 -vjeçar F.I nga Vlora u vra në prag të lirimit.

Këtë njoftim e bën motra e tij duke kërkuar arsyen përse u vra vëllai i saj dhe pse hesht shteti shqiptar.

Ende nuk dihet asgjë rreth identitetit të plotë të shqiptarit dhe rrethanave të vrasjes.

Viti 2018 la pas 16 shqiptar të vdekur në burgje apo të vrarë me armë zjarri në vendin fqinj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donika Prela në sitën e vettingut, KPK: Ka probleme me pasurinë
Përfshihet nga zjarri banesa në Shkodër, dyshimet e para »
Article Logic
Execution time: 0.013124942779541
array(1) { ["section"]=> string(89) "alarmi-nje-tjeter-shqiptar-vritet-ne-burgun-grek-po-mbahet-fshehur-nga-autoritetet-149809" }