Alarmi për bombë në Elbasan, shpërthen pakoja e dyshimtë dhe zbardhen detajet e para

Publikuar tek: aktualitet, më 13:20 06-05-2017 Alarmi për bombë në Elbasan, shpërthen pakoja e dyshimtë dhe zbardhen detajet e para foto ilustruese

Rreth 3 orë pas alarmit se në qytetin e Elbasanit është zbuluar një valixhe e dyshimte, zbulohen detajet e para të kësaj ngjarje.

Forcat xheniere kanë nisur punën menjëherë pas rrethimit të zonës dhe kanë kryer shpërthim të kontrolluar.

Mësohet se në atë valixhe kishe lëndë plasëse , që mendohet se do të shpërthente në mënyrë të telekomanduar nga personat që e kanë lënë pranë teatrit “Skampa” në rrugën “Qemal Stafa”.

Megjithatë, specialistët janë në vendin e ngjarjes dhe po ekzaminojnë pakon e dyshimtë. 

Alarmi shkaktoi panik tek qytetarët, të cilët u larguan menjëherë nga forcat e policisë, të cilët rrethuan zonën, pas një telefonate se në atë zonë kishte një pako të dyshimte. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dhanë leje për pallate në zonat e “nxehta” të Lezhës, si u zbuluan abuzimet nga 8 zyrtarët e ALUIZN-it
VIDEOSKANDALI/ Supervizorja në Tiranë dhunon operatorët e ‘call center”: Do ju nxjerr mes rrugës! »
Article Logic
Execution time: 0.01284122467041
array(1) { ["section"]=> string(89) "alarmi-per-bombe-ne-elbasan-shperthen-pakoja-e-dyshimte-dhe-zbardhen-detajet-e-para-77712" }