Alarmi: Po afrohet ‘Cikloni Bombë’, temperatura ekstremisht të ftohta

Publikuar tek: bota, më 21:38 03-01-2018 Alarmi: Po afrohet ‘Cikloni Bombë’, temperatura ekstremisht të ftohta

Bregu Lindor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatitet për mbërritjen e një cikloni të fuqishëm që do të sjellë temperatura të ftohta dhe rreshje të shumta bore.

I quajtur Cilkoni Bombë, kjo stuhi e fuqishme kërcënon Floridan, Nju Jorkun, Virxhinian dhe mund të shkaktojë rreshje bore në disa qytete të tjera për herë të parë në shumë vite.

Gjatë javë së kaluar rreth 12 vdekje janë regjistruar në këto shtete si pasojë e temperaturave të ftohta.

Por ekspertët thonë se cikloni mund të jetë edhe më i rrezikshëm duke shkaktuar ndërprerje të energjisë dhe probleme në transport.

sadfw3gwf343f.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012424945831299
array(1) { ["section"]=> string(72) "alarmi-po-afrohet-cikloni-bombe-temperatura-ekstremisht-te-ftohta-105326" }