Alarmohet Brukseli, i armatosuri mban peng 15 persona

Publikuar tek: bota, më 07:12 19-10-2016 Alarmohet Brukseli, i armatosuri mban peng 15 persona

Brukseli është zgjuar në alarm sot pasi një person i armatosur ka marrë peng 15 persona në një në një market në lagjen Forest në Bruksel.

Lajmin e bën të ditur ditur televizoni publik belg ‘RTBF’, por nuk ka dhënë detaje lidhur me këtë ngjarje.

Forca të shumta policie kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe kanë rrethuar zonën.

Vetëm disa orë pas pengmarrjes policia belge ka bërë të mundur arrestimin e të armatosurit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013288021087646
array(1) { ["section"]=> string(58) "alarmohet-brukseli-i-armatosuri-mban-peng-15-persona-56664" }