Alarmohet Gjermania, makina shpërthen në Berlin, humb jetën shoferi (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 12:12 15-03-2016 Alarmohet Gjermania, makina shpërthen në Berlin, humb jetën shoferi (FOTO)

Një makinë ka shpërthyer në Berlin të Gjermanisë, ndërkohë që gjithë shteti është alarmuar dhe qytetarët janë frikësuar për një sulm terroristësh.

Shpërthimi ka ndodhur në rrugën Bismarckstrasse ndërkohë që në vendngjarje ndodheshin edhe makina të tjera, të cilat ishin të parkuara. Deri më tani raportohet nga mediat gjermane se një përson ka humbur jetën nga shpërthimi dhe ai është shoferi I automjetit që ka shpqrthyer.

Forcat e policisë së Gjermanisë kanë arritur në vendngjarje, por nuk është mësuar nëse ky shpërthim ka shkaktuar viktima të tjera ose plagosje. Madje policia ka kërkuar nga qytetarët të mbyllen nëpër shtëpitë e tyre dhe të mos dalin deria sat ë infosmohen për ngjarjen.

1makinberlin

2makinberlin

3makinberlin

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Motorçiklisti rrëzohet dhe përfundon poshtë maunes, por shpëton mirë (Video)
Video shokuese: Doktoresha godet pacienten sepse nuk i jepte më tepër para »
Article Logic
Execution time: 0.012879848480225
array(1) { ["section"]=> string(76) "alarmohet-gjermania-makina-shperthen-ne-berlin-humb-jeten-shoferi-foto-35132" }