Alarmohet Japonia, pas tërmetit 7.3 ballë rrezikohet nga cunam i fuqishëm

Publikuar tek: bota, më 00:30 22-11-2016 Alarmohet Japonia, pas tërmetit 7.3 ballë rrezikohet nga cunam i fuqishëm

Pas tërmetit të fuqishëm prej 7.3 ballësh, Japonia rrezikohet nga një cunam i fuqishëm.

Sipas Agjencisë Meteorologjike Japoneze tërmeti i fuqishëm përfshiu prefekturën Fukushima të Japonisë në orën 5:59 të mëngjesit të martë, (15:59 të së hënës).

Sipas ekspertëve Japonia rrezikohet dhe nga një cunam i fuqishëm për shkak të daljes në det, raporton Newsbomb.al.

Transmetuesi publik i Japonisë NHK i kërkoi banorëve të evakuohen. "Ju lutem, mos mendoni se ju jeni të sigurt. Ju lutemi të evakuohen për arsye të rrezikshmërisë”, lajmëron NHK.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012829065322876
array(1) { ["section"]=> string(78) "alarmohet-japonia-pas-termetit-7-3-balle-rrezikohet-nga-cunam-i-fuqishem-60252" }