ALARMOHET policia në Tiranë, 5 të arrestuar, mes tyre një femër (Ç’ndodhi mbrëmë-VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 06:35 08-04-2018 ALARMOHET policia në Tiranë, 5 të arrestuar, mes tyre një femër (Ç’ndodhi mbrëmë-VIDEO)

Policia Rrugore ka shtuar kontrollet natën e mbrëmshme për shkak të festës së pashkëve, për të parandaluar kështu rrezikun nga askidentet si dhe për të ndëshkuar shkelësit.

Në këtë situatë 5 drejtues mjetesh u arrestuan, një prej tyre femër, pasi drejtonin mjetet në gjendje të dehur.

Policia bën me dije se 14 Leje Drejtimi te pezulluara për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit.

Shtetasi me iniciale E.G, u verifikua se drejtonte mjetin nën efektin e alkoolit në masën testi i pare 0.66 mg/l, testi i dytë 0.67 mg/l

Shtetasja me iniciale T.M u verifikua se drejtonte mjetin nën efektin e alkoolit në masën testi i parë 0.59 mg/l, testi i dytë 0.60 mg/l

Shtetasi me iniciale I.K, u verifikua se drejtonte mjetin nën efektin e alkoloit në masën testi i parë 0.86mg/l, testi i dyte 0.92 mg/l

Shtetasi me iniciale A.H u verifikua se drejtonte mjetin nën efektin e alkoolit në masën testi i parë 0.54mg/l, testi i dytë 0.57 mg/l.

Shtetasi me iniciale E.M, u verifikua se drejtonte mjetin nën efektin e alkoolit në masen testi i parë 0.61mg/l, testi i dytë 0.62 mg/l.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çmendet moti sot, ja si do jenë temperaturat
Shpërthim i fuqishëm në ish-Bllok, plagoset 1 person (DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.011168003082275
array(1) { ["section"]=> string(90) "alarmohet-policia-ne-tirane-5-te-arrestuar-mes-tyre-nje-femer-c-ndodhi-mbreme-video-116097" }