Alban Dorzi, kampion Europe në kickboks: Ia dedikoj shqiptarëve

Publikuar tek: sport, më 18:32 01-03-2015 Alban Dorzi, kampion Europe në kickboks: Ia dedikoj shqiptarëve

Alban Dorzi , 23 vjeçari shqiptar ka fituar titullin kampion Europe në kickboks profesional.

"Jam shumë krenar për fitoren time dhe ja dedikoj të gjithë shqiptarve kudo që ndodhen!! Ju falederoj të gjithëve për mbështetjen dhe përkrahjen. Faleminderit”, shkruan kamioni i cili dukshëm ka dhe një ndjenjë të lartë atdhetarizmi.

Kampioni i Europës, ka ngritur flamurin shqiptar me shqiponjën dykrenare që e ka tatuazhuar përgjithmonë edhe në gjoks. 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020148038864136
array(1) { ["section"]=> string(66) "alban-dorzi-kampion-europe-ne-kickboks-ia-dedikoj-shqiptareve-4709" }