Alban Hoxha, portieri i Partizanit, kërkohet nga Chievo në serinë A

Publikuar tek: sport, më 11:35 09-04-2015 Alban Hoxha, portieri i Partizanit, kërkohet nga Chievo në serinë A Alban Hoxha, portieri i Partizanit

Portieri i Partizanit Alban Hoxha është gati të shkojë drejt serisë A, në ekipin e Chievos, që e ka kërkuar portierin shqiptar. Kjo është zyrtare dhe është konfirmuar edhe nga vetë Alban Hoxha.

“Chievo më do dhe kjo është e vërtetë. Ata kanë dërguar një ofertë zyrtare te Partizani, ndërsa tani i mbetet klubit që të vendosë. Ëndrra ime është që të luajë në Serie A”, deklaroi Hoxha për median.

Hoxha ka shkëlqyer këtë edicion nën fanellën e Partizanit, duke u bërë gardiani numër një në elitën e futbollit shqiptar. Pritet që vendimi të shqyrtohet nga Partizani, ndërkohë që presidenti Gaz Demi do të vendosë se çdo të bëjë me portierin e vet. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031826019287109
array(1) { ["section"]=> string(70) "alban-hoxha-portieri-i-partizanit-kerkohet-nga-chievo-ne-serine-a-8231" }