Alban Skënderaj emërohet Ambasador, këngëtari jep lajmin (FOTO)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 12:01 23-10-2019 Alban Skënderaj emërohet Ambasador, këngëtari jep lajmin (FOTO)

Alban Skënderaj është një nga këngëtarët më të dashur për publikun shqiptar, duke qënë se këngët e tij kthehen menjëherë në hite, por duket se ai nuk di të ndalet për sa i përket sukseve në karrierë.

Pas suksesit që pati në koncertin e tij të mbajtur një muaj më parë, “Nën yjet e hënës”, së fundmi Albani është emëruar si “I pari Ambasador i Gjuhes Italiane në Shqipëri”. 

Këtë lajm e ka dhënë vetë Albani në një postim në profilin e tij në Instagram, ku ka falenderuar ambasadorin Alberto Cutilo dhe Ambasaden Italiane për dhënien e këtij çmimi. 

“Faleminderit ambasadorit Albero Cutilo dhe Ambasadës Italiane në Shqipëri e cila më nderoi si të parin Ambasador të gjuhës italiane në Shqipëri. Një shembull miqësiem, integrimi dhe respekti reciprok I dy popujve tanë”, ka shkruar Albani.

Screenshot_11.jpg

-640-0-5db00142a39c2.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074648857116699
array(1) { ["section"]=> string(67) "alban-skenderaj-emerohet-ambasador-kengetari-jep-lajmin-foto-183167" }