Alban Skënderaj, koncert recital në Gjakovë

Publikuar tek: kulture-art, më 12:54 16-02-2015 Alban Skënderaj, koncert recital në Gjakovë

Pas suksesit që pati në Tiranë, koncerti “Tingujt e Ditarit tim” tashmë do të mbahet edhe në  Gjakovë. Lajmin e bën të ditur vetë këngëtari Alban Skënderaj i cili fton të gjithë të bëhën pjesë e recitalit.

Ky koncert do të jetë tepër i veçantë pasi do jetë i gjithi akustik dhe çdo material është i riorkestruar në versionin “unplugged”.

Këngët e Skënderajt do të  shoqërohen nga një orkestër e madhe me klas te lartë interpretimi dhe kjo vjen si rrjedhojë e nevojës për rritjen e cilësisë artistike .

Koncerti do të mbahet në datën 18 shkurt në Pallatin e Kulturës, Gjakovë.

Ky është dhe 10 vjetori i daljes të pare të Alban Skënderajt  në skenën e muzikës shqipëtare .

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019001007080078
array(1) { ["section"]=> string(47) "alban-skenderaj-koncert-recital-ne-gjakove-3507" }