Alban Skënderaj zbulon detajin e çuditshëm, ja ku i mban çmimet e fituara (VIDEO)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:08 06-06-2020 Alban Skënderaj zbulon detajin e çuditshëm, ja ku i mban çmimet e fituara (VIDEO)

Alban Skënderaj është një nga këngëtarët më të suksesshëm të skenës shqiptare.

Ai ka triumfuar në shumë festivale, ku fituar me dhjetëra çmime gjatë karrierës.

Së fundmi, Albani ka publikuar në “Instagram” një video në të cilën shihet se ka renditur në një vend një pjesë të çmimeve të marra.

Këngëtari ka treguar se çmimet e tij nuk i ekspozon, por i ruan në një kuti, fakt që i ka habitur të gjithë.

Ndër të tjera, Albani ka theksuar se asnjëherë nuk iu ka dhënë rëndësi çmimeve dhe se sot i ka nxjerrë jo për t’i thurur lavde vetes, por për të sjellë në mendje kujtimet e bukura.

“Gjithmonë mundohem në jetë të jem modest e flas midis punës sime ndaj dhe këtë video nuk e bëra për t’u lavdëruar por në një çast nostalgjie. Nga komplekset që vijnë bashkë me maninë e modestisë i kam mbajtur gjatë në vite nëpër kuti duke i injoruar e pa ju dhënë shumë rëndësi. Tani që i nxora në drite dhe shplurosa pjesën më të madhe nga pluhuri i kohës duhet të pranoj që më japin një ndjesi të mire e më bëjnë të ndihem krenar për arritjet dhe për artin që jam munduar t’i ofroj vendit tim. Dihet tashmë që më shumë e shkuara fiton hapësirë në jetën tënde e më shumë behësh i ndjeshëm ndaj detajeve që e përfaqësojnë. Unë luftoj me veten të fokusohem vetëm tek e tashmja, por secili prej këtyre çmimeve përfaqëson një të tashme të dikurshme, një emocion, një kujtim dhe patjetër orë e orë, ditë e netë pune dhe dedikim. Shqipëri, Kosovë e kudo ku ka shqiptarë faleminderit që më keni mundësuar këtë udhëtim fantastik i cili patjetër ka pasur e do ketë uljet e ngritjet e veta, por më e rëndësishmja është të jemi bashkë deri në fund!”, ka shkruar Albani në postimin e tij.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gjithmone mundohem ne jete te jem modest e flas midis punes time ndaj dhe kete video nuk e bera per tu lavderuar por ne nje cast nostalgjie. Nga komplekset qe vijne bashke me manine e modestise i kam mbajtur gjate ne vite neper kuti duke i injoruar e pa ju dhene shume rendesi. Tani qe i nxorra ne drite dhe shplurosa pjesen me te madhe nga pluhuri i kohes duhet te pranoj qe me japin nje ndjesi te mire e me bejne te ndihem krenar per arritjet dhe per artin qe jam munduar t’i ofroj vendit tim. Dihet tashme qe me shume e shkuara fiton hapsire ne jeten tende e me shume behesh i ndjeshem ndaj detajeve qe e perfaqesojne. Une luftoj me veten te fokusohem vetem tek e tashmja por secili prej ketyre cmimeve perfaqeson nje te tashme te dikurshme, nje emocion, nje kujtim dhe patjeter ore e ore, dite e nete pune dhe dedikim. Shqiperi, Kosove e kudo ku ka shqiptare faleminderit qe me keni mundesuar kete udhetim fantastik i cili patjeter ka patur e do kete uljet e ngritjet e veta por me e rendesishmja eshte te jemi bashke deri ne fund!

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095031261444092
array(1) { ["section"]=> string(85) "alban-skenderaj-zbulon-detajin-e-cuditshem-ja-ku-i-mban-cmimet-e-fituara-video-209287" }