Albani i World Vision i lë të gjithë pa fjalë, takon vogëlushin 3-vjeçar që do të vrapojë e flasë por nuk mundet... (VIDEO- SI MUND TË NDIHMONI)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:09 27-02-2018 Albani i World Vision i lë të gjithë pa fjalë, takon vogëlushin 3-vjeçar që do të vrapojë e flasë por nuk mundet... (VIDEO- SI MUND TË NDIHMONI)

Edhe pak ditë na ndajnë nga koncerti tre ditor i Alban Skënderaj...

Por edhe pse koha fluturon, ai ka gjithnjë kohë për fëmijët e Tungjatjetës… Ambasadori i World Vision ka udhëtuar në Bërzeshtë të Librazhdit për të takuar Emiljanon, djalin me sy të ëmbël... Vogëlushi tre vjeçar kërkon të vrapojë, të flasë e të luajë, por nuk mundet.

“E gjithë fuqia ime, pasuria ime apo aftësia ime është që të ngre sa më shumë zërin për ato raste ku ka nevojë për ndihmë …me njohjet, mundësitë e platformat e mia. Që këto shërbime të shtrihen në kohë, por edhe në shumë zona të tjera, ne kemi nevojë për ju, për të gjithë qytetarët shqiparë brenda dhe jashtë vendit... ” 

Pas disa javësh, falë kontributit të qindra shqiptarëve, Emiljano dhe të gjithë fëmijët e Tungjatjetës, për herë të parë do të marrin shërbimet e specializuara nga një ekip profesionistësh në shtëpitë e tyre! Ky shkrim u publikua me mbështetjen e Balfin Group, partner i programit social “Tungjatjeta…jetë”.Si mund të dhuroni? 

RAIFFEISEN BANK
Numër llogarie: 00 3088 0359
IBAN: AL60 2021 1013 0000 0000 3088 0359
SWIFT: SGSBALTX
Kartë Debiti / Krediti:
http://www.tungjatjeta.al/#dhuro
Për më shumë informacion vizitoni: www.tungjatjeta.al 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohen 2 të shumëkërkuarit e Vlorës, ja akuzat që rëndojnë mbi ta
U trajtua si vdekje natyrale, policia zbardh vrasjen shokuese të gruas në Fier, ARRESTOHET i shoqi, procedohet MJEKU I URGJENCËS (EMRI- DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.013615846633911
array(1) { ["section"]=> string(144) "albani-i-world-vision-i-le-te-gjithe-pa-fjale-takon-vogelushin-3-vjecar-qe-do-te-vrapoje-e-flase-por-nuk-mundet-video-si-mund-te-ndihmoni-111635" }