Babai vret Albert Krasniqin, biznesmenin e njohur që plagosi Noizyn 4 vite më parë, i martuar me miss-in e Kosovës dhe baba i një vajze

Publikuar tek: rajon, më 18:29 27-01-2021 Babai vret Albert Krasniqin, biznesmenin e njohur që plagosi Noizyn 4 vite më parë, i martuar me miss-in e Kosovës dhe baba i një vajze Albert Krasniqi

Albert Krasniqi është personi që ka mbetur i vrarë sot në Prishtinë, ndërsa i dyshuari i kryesor i vrasjes është babai i tij. Ky i fundit është arrestuar dhe i është sekuestruar arma që dyshohet se është përdorur në këtë vrasje.

 Alberti-850x1063-1-480x600.jpg

Ngjarja tragjike ka ndodhur rreth orës 17:00 në rrugën “Ndue Perlleshi” në Prishtinë.

Babë e bir

143118477_126035142710049_74243816587809657_n.jpg

Albert Krasniqi ka qenë i martuar me ish miss-in e Kosovës, Besa Gashi, ndësa së fundmi ata i dhanë fund martesës së tyre, pasi kishin pasur kriza edhe në të kaluarën. Nga martesa e tyre ata kanë edhe një vajzë.

kk-7.png

besa3-1.jpg

Motivet e ngjarjes së rëndë që shokoi kryeqytetin mbeten akoma të panjohura, ndërsa Alberti dhe babai i tij njihen si biznesmenë të njohur në vend. Alberti ka qenë pronar i "Company Perparimi - sh.p.k Residential Buildings".

Screenshot_5_copy.jpg

Bëhet me dije se Krasniqi ka qenë një figurë e njohur si për kronikën e zezë dhe mediat rozë, pasi kishte lidhje me personazhe të showbiz-it shqiptar dhe kosovar. Ai 4 vite më parë ka plagosur Noizyn në një sherr që ndodhi mes dy grupeve muzikore në Kosovë.

Screenshot_10.jpg

Gjithçka ndodhi më datë 13 shtator 2016 ndërsa dy vite më vonë (sot) dyshja ani pse janë pajtuar, në Gjykatë u dënuan.

Screenshot_9.jpg

albert-krasniqi.jpg

Siç shihet dhe në rrjetet sociale, i riu dallohet për jetën e tij luksoze.

Screenshot_7.jpg

Screenshot_8.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Varianti i ri i Covid afrohet pranë Shqipërisë, identifikohet rasti i parë britanik në Maqedoninë e Veriut
Trafikim kokaine, ekstradohet nga Spanja në Itali, 37-vjeçari shqiptar (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.012655973434448
array(1) { ["section"]=> string(157) "albert-krasniqi-vritet-nga-i-ati-ne-prishtine-biznesmeni-i-njohur-qe-plagosi-noizyn-4-vite-me-pare-i-martuar-me-miss-in-e-kosoves-dhe-baba-i-nje-vajze-236635" }