Albin Kurti do të kandidojë për deputet, Vetëvendosje zyrtarizon kandidatët për Prishtinën

Publikuar tek: rajon, më 21:48 13-01-2021 Albin Kurti do të kandidojë për deputet, Vetëvendosje zyrtarizon kandidatët për Prishtinën Albin Kurti

Ish-kryeministri Albin Kurti do të jetë  kandidat për deputet në listën e Lëvizjes Vetevëndosje për Prishtinën, së bashku me Albulena Haxhiun.

Edhe pse vendimi i Gjykatës Kushtetutese nxiti diskutime të shumta në opinion lidhur me mundësinë e kandidimit të këtyre dy zyrtarëve të LVV-së, ata do të jenë kandidatë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Së bashku me 6 kandidatë të tjerë, ata do të udhëheqin listën e VV-së në Prishtinë. Kandidatët e Vetëvendosjes në Prishtinë do të jenë: Albin Kurti, Liburn Aliu, Arben Vitia,  Xhelal Sveçla, Glauk Konjufca, Fitore Pacolli, Albulena Haxhiu  dhe  Hatixhe Hoxha.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tragjike/ Gjendet e pajetë një grua 56-vjeçare brenda një makine në fshatin Partesh
Babai iu vra sepse i doli para plumbave, flasin nga spitali dy djemtë që u plagosën në Greqi: Vrasësit ishin SHQIPTARË »
Article Logic
Execution time: 0.011258840560913
array(1) { ["section"]=> string(96) "albin-kurti-do-te-kandidoje-per-deputet-vetevendosje-zyrtarizon-kandidatet-per-prishtinen-234884" }