Albin Kurti i përgjigjet SHBA-së: Nuk e heqim taksën, priten pasoja të mëdha

Publikuar tek: rajon, më 14:33 27-02-2020 Albin Kurti i përgjigjet SHBA-së: Nuk e heqim taksën, priten pasoja të mëdha

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje negative kërkesës të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe.

Kësisoj priten pasoja të mëdha për Kosovën .

Mësohet se Richard Grenell, shefi aktual i të gjitha shërbimeve sekrete amerikane dhe ndërmjetësues mes Kosovës dhe Serbisë, do ta shqyrtojë situatën lidhur me heqjen apo jo të tarifës nga qeveria e Albin Kurtit.

Kurti tashmë u është përgjigjur amerikanëve negativisht.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0083940029144287
array(1) { ["section"]=> string(81) "albin-kurti-i-pergjigjet-shba-se-nuk-e-heqim-taksen-priten-pasoja-te-medha-196639" }