Albpetrol nxjerr në rrugë të madhe 500 punonjës (SHKRESA)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:34 09-04-2020 Albpetrol nxjerr në rrugë të madhe 500 punonjës (SHKRESA)

500 punonjës të Albetrol në Patos mbeten në rrugë të madhe si pasojë e një ‘ristrukturimi organizativ dhe reduktimi të fuqisë punëtore’ nga ana e kompanisë.

Vendimi i datës 7 prill 2020 ka lënë kështu pa bukën e gojës 500 familje të cilat punonin në kompaninë me administratore Erjola Mukën.

Ky vendim vjen në një kohë kur vendi ynë është përfshirë nga coronavirusi, reflektuar kjo edhe në ekonominë e vendit. Sipas ekspertëve pasojat ekonomike të kësaj gjendjeje paralize do jenë shumë të mëdha.

Më poshtë shkresa:

ddddd.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092730522155762
array(1) { ["section"]=> string(62) "albpetrol-nxjerr-ne-rruge-te-madhe-500-punonjes-shkresa-201945" }