Aleanca Kuq e Zi protestë për eksodin para Kuvendit

Publikuar tek: aktualitet, më 09:10 23-04-2015 Aleanca Kuq e Zi protestë për eksodin para Kuvendit

Aleanca Kuq e Zi  ka shfrytëzuar ditën e sotme kur pritet të nisë edhe seanca parlamentare,  për të protestuar  para dyerve të Kuvendit të  Shqipërisë, duke bërë thirrje kështu  për braktisje të qeverisë.

Protestuesit kanë marrë me vete një avion simbolik, për të treguar ikjen masive të shqiptarëve jashtë vëndit. Sipas AK populli po kërkon azil politik dhe  jo ekonomik, e se  kjo qeveri duhet të  braktiset nga shqiptarët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Artan Lame për rastin Balla: Të vëmë rregull në këtë xhungël
Të shtëna me armë në mes të Vlorës, sherr mes dy të rinjve »
Article Logic
Execution time: 0.012841939926147
array(1) { ["section"]=> string(56) "aleanca-kuq-e-zi-proteste-per-eksodin-para-kuvendit-9487" }