Aleatët e PD kundër bojkotit të Kuvendit, shehi: Koha për revolucion

Publikuar tek: barometri, më 08:10 15-08-2018 Aleatët e PD kundër bojkotit të Kuvendit, shehi: Koha për revolucion

Aleatët e opozitës dalin kundër tezës së bojkotit të Kuvendit.

 

Në një intervistë për In News kreu i LZHK Dashamir Shehi thotë se kjo nuk është rruga e duhur për opozitës, ndërsa lajmëron se ky vendim do të merret në nisje të sesionit të ri kuvendor. 

Dashamir Shehi:

"Jemi jo për djegien e mandateve. Nuk ka kuptim fare në këto momente që të djegien mandatet. Por në shtator e pas do të merren vendimet. 

Shehi jep dhe arsyet se përse është kundër bojkotit të Kuvendit.
Dashamir Shehi:
“Nuk është kjo më e rëndësishme, sepse një ushtari të mirë i duhet edhe shpata, i duhet dhe mburoja dhe ushta. Ti heqësh një nga armët kjo nuk ka asnjë vlerë. 
Por nëse opozita vendos bojkotin e Kuvendit për kreun e LZHK-së Dashamir Shehin ka vetëm dy rrugë. 
Dashamir Shehi:
Kur do të abandonësh parlament duhet të mendosh o të shkosh në zgjedhje o të dalësh ën rrugë të mbash një revolucion demokratik”. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024380922317505
array(1) { ["section"]=> string(73) "aleatet-e-pd-kunder-bojkotit-te-kuvendit-shehi-koha-per-revolucion-131158" }