Aleksandër Gjoka ‘thumbon’ Kozma Dushin: Të pranonin në festivale se bëje si komisar

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 22:41 07-11-2019 Aleksandër Gjoka ‘thumbon’ Kozma Dushin: Të pranonin në festivale se bëje si komisar

Këngëtari i njohur Aleksandër Gjoka ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në spektaklin ‘Këndo Këngën Time’.

Ai ka rrëfyer shumë detaje nga jeta e tij artistike ndër vite. 

I pyetur se si ishin marrëdhëniet me festivalet para viteve 90-të, Gjoka u përgjigj: ‘Ku u llogarisja unë, unë kam qenë këngëtar liqeni. Ku më pranonte njeri me këtë zë, ç’është ky. Duhet të këndoje si komisar, normalisht duhet të këndoje si komisar kush më pranonte mua me këtë zë.  Duhet t’ia bëje dhe me dorë, si Kozmai’.

Më tej Gjoka ka ironizuar ato vite ku për të nuk ka qenë edhe aq e lehtë të pranohej si një këngëtar i rrymës së muzikës rrock.

‘Lekë as s’kam as nuk më mbarohen, por synimi im është që emri im të shkruhet’, përfundoi këngëtari.

75586127_2660200564039767_2652727052192448512_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Në Fier më mbuluan me lekë’, Aleksandër Gjoka zbulon historinë e rrallë: Ja se çfarë më ndodhi...
Thanë se po shijon hakmarrjen pasi e rrahu Kejvinën për një djalë, Einxhel Shkira sulmon gazetarët: Idiot, mamatë tuaja do i gjej... »
Article Logic
Execution time: 0.011641979217529
array(1) { ["section"]=> string(88) "aleksander-gjoka-thumbon-kozma-dushin-te-pranonin-ne-festivale-se-beje-si-komisar-185098" }