Alergjia nga macet, mjekësia prodhon vaksinën e përshtatshme për të qëndruar me to

Publikuar tek: bota, më 17:14 19-08-2019 Alergjia nga macet, mjekësia prodhon vaksinën e përshtatshme për të qëndruar me to Foto ilustruese

Shkenca mjekësore ka arritur të testojë me sukses vaksinën kundër alergjisë maceve.

'’HypoCat’’ mund të injektohet te macet për të asimiluar proteinën e padëshiruar ‘’Fel-d1’’, e cila bashkohet me zbokthin te macet. Ky kombinim shkakton probleme te alergjikët, si: skuqje të syve, tështitje etj.

Megjithatë, vaksina ende nuk është hedhur në treg.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E VEÇANTË/ Kanë rrezikuar jetën, nis Kampionati Botëror i personave që kanë kryer transplante, mes tyre dhe një legjendë futbolli (FOTO)
'Operacioni Yellowhammer', gazeta britanike publikon raportin sekret: Parashikohet katastrofë në rast të një Brexit-i pa marrëveshje    »
Article Logic
Execution time: 0.011100053787231
array(1) { ["section"]=> string(88) "alergjia-nga-macet-mjekesia-prodhon-vaksinen-e-pershtatshme-per-te-qendruar-me-to-175805" }