Alfred Peza i thotë live Alibeajt: Ke vëllain trafikant droge

Publikuar tek: barometri, më 08:16 12-10-2018 Alfred Peza i thotë live Alibeajt: Ke vëllain trafikant droge

 

3 Mbrëmjen e sotmee tema e diskutimit në emisionin “Open” ka qenë çështja “Babale”,  e cila ka hapur debate të shumta dhe akuza mes të ftuarve.

Teksa deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj fliste për implikimin e vëllait të misnistrit Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj në trafikun e drogës, gazetari Alfred Peza ka ndërhyrë duke ju drejtuar se deputeti e ka vëllain e vetë njëlloj si ministri.

Mes dy të ftuarve ka kanë nisur akuzat e ndërsjellta, ndërsa Alibeaj e ka akuzuar gazetarin për pasurinë e tij 1 milion euro, duke i thënë se nuk ka shqiptar të bëj aq lekë me djersën e ballit.DEBATI MES ALIBEAJT DHE PEZËS:

Aliebaj: Zëri në ekspertizë është i ngjashëm me zërin e Agronit.

Peza: Ku e ke stilolapsin e përgjimit. Shpëto veten, Babalen, opozitën. Nxirr provën dhe thuaj është shumë e thjeshtë. Nëse s’doni vazhdoni: Edi Rama, Babalja, Prokuroria

Alibeaj: Përfiton Xhafaj, Balla dhe Rrahman Rraja.

Peza: Ti e ke vëllain siç e ka Xhafaj dhe ky është morali jot.

Alibeaj: Ti ke 1 milion euro dhe…

Peza: I kam bërë me punën si gazetar.

Alibeaj: Kush është ai shqiptar që ka një milion euro me djersën e ballit.

Peza: Ky e ka vetë vëllain trafikant droge.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029399871826172
array(1) { ["section"]=> string(67) "alfred-peza-i-thote-live-alibeajt-ke-vellain-trafikant-droge-137511" }