Ali Ahmeti i BDI-së thirret për të dëshmuar në Gjykatën Speciale të Hagës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:16 23-07-2020 Ali Ahmeti i BDI-së thirret për të dëshmuar në Gjykatën Speciale të Hagës Kreu i BDI Ali Ahmeti

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti është thirrur për të dëshmuar në Gjykatën Speciale në Hagë.

Lajmin e bën me dije vetë Ahmeti, i cili është një prej themeluesve të UÇK-së, duke thënë se e ka pranuar ftesën pa hamendje.

“Andaj, ju njoftoj që Dhomat e specializuara të Republikës së Kosovës, gjegjësisht prokuroria speciale e Kosovës, si një nga themeluesit e UÇK dhe anëtar i shtabit të përgjithshëm, më ka ftuar në cilësinë e dëshmitarit dhe pa hamendje kam pranuar ftesën si dhe kam vendosur kontakt konstruktiv dhe bashkëpunues me zyrtarët në Hagë”, shkruan Ahmeti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U rikonstruktuan me bujë 5 vite më parë, varret e Marubëve dhe Kol Idromenos të degraduar dhe në gjendje skandaloze
»
Article Logic
Execution time: 0.012243032455444
array(1) { ["section"]=> string(80) "ali-ahmeti-i-bdi-se-thirret-per-te-deshmuar-ne-gjykaten-speciale-te-hages-214685" }