Alibeaj: Do t’i fitojmë zgjedhjet, shqiptarët do na japin më shum se ç’meritojmë

Publikuar tek: politike, më 07:05 26-09-2020 Alibeaj: Do t’i fitojmë zgjedhjet, shqiptarët do na japin më shum se ç’meritojmë Ish-deputeti Alibeaj

Ish-deputeti i PD Enkelejd Alibeaj thotë se opozita nuk do të përsërisë skenarin e djegies së mandateve por do të marrë pjesë në zgjedhje dhe do t’i fitojë ato.

Sipas demokratit, mazhoranca po shpërndan formularë për të mbledhur vota, por PD do të fitojë sepse shqiptarët do u japin më shumë sa ata meritojnë.

“Jo, opozita jonë do të marr pjesë në zgjedhje dhe do të fitojë edhe pse zgjedhjet do jenë të pandershme e të padrejta, ku pala tjëtër po shpërndan formularë për të blerë vota. Besoj se shqiptarët edhe për shkak të mllefit të regjimit, do të na japë mbështetje edhe më shumë seç e meritojmë”, u shpreh ish-deputeti Enkelejd Alibeaj.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012778997421265
array(1) { ["section"]=> string(85) "alibeaj-do-t-i-fitojme-zgjedhjet-shqiptaret-do-na-japin-me-shum-se-c-meritojme-221687" }