Alibeaj “gju më gju” me popullin. Veshja e tij ndryshe nga kandidatët e tjerë në fushatë

Publikuar tek: slide-lart, më 10:53 06-05-2015 Alibeaj “gju më gju” me popullin. Veshja e tij ndryshe nga kandidatët e tjerë në fushatë Enkelejd Alibeaj, kandidat i PD për Fierin

Kandidati i PD për Bashkinë e Fierit Enkelejd Alibeaj duket se e ka gjetur “çelësin” e takimeve me elektoratin në këtë prag fushate të zgjedhjeve vendore.

Ai ndryshe nga shumë kandidatë të tjerë që ndonëse takohen e ulen “gju më gju” me popullin veshin kostume, këmisha e karvata, ka zgjedhur një veshje tepër të thjeshtë. Me një palë pantallona doku, një bluzë të cilën as nuk e ka hekurosur, flokët paprerë e një paketë cigaresh që mban në dorë... Alibeaj vështirë të dallohet se është kanidati për kryetar bashkie. Mes njerëzve të thjeshtë ai ka vendosur të jetë e duket si ata.

Ja pra çdo të thotë të bëhesh “një” me popullin dhe Alibeaj duket se është i vetmi që e ka kuptuar në këtë fushatë.

{gallery}alibeaj{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095438957214355
array(1) { ["section"]=> string(91) "alibeaj-gju-me-gju-me-popullin-veshja-e-tij-ndryshe-nga-kandidatet-e-tjere-ne-fushate-10474" }