Alket Hyseni dorëhiqet si drejtor i Parandalimit të Pastrimit të Parave

Publikuar tek: aktualitet, më 14:27 16-02-2017 Alket Hyseni dorëhiqet si drejtor i Parandalimit të Pastrimit të Parave

Alket Hyseni është dorëhequr sot nga posti i drejtorit të Parandalimit të Pastrimit të Parave.

Hyseni u emërua në këtë post më 28 qershor të 2016-ës, pas largimit të Genti Gazhelit, i përzgjedhur ambasador i Shqipërisë në Turqi.

Ai i ka dorëzuar kërkesën për dorëheqje ministrit të Financave, Arben Ahmetaj dhe kryeministrit Edi Rama.

Ende nuk dihen arsyet e dorëheqjes së Alket Hysenit, i cili më parë ka mbajtur postin e kryetarit të Komisionit të Garancive Statutore në Partinë Socialiste.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ZBARDHEN SMS-të e koduara të informatorëve në dy grabitjet spektakolare në Rinas, dalin detaje të reja nga Prokuroria
Zbulohen arsyet e dorëheqjes së Alket Hysenit, letra që i dorëzoi Ramës e Ahmetajt dhe gjoba e majme që firmosi një ditë më parë »
Article Logic
Execution time: 0.011039972305298
array(1) { ["section"]=> string(77) "alket-hyseni-dorehiqet-si-drejtor-i-parandalimit-te-pastrimit-te-parave-68917" }