Alketa Vejsiu prezanton 'Sanremon', zbulohet ‘dora e fortë’ e Edi Ramës dhe Lindës

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:37 15-01-2020 Alketa Vejsiu prezanton 'Sanremon', zbulohet ‘dora e fortë’ e Edi Ramës dhe Lindës

Tashmë është bërë zyrtare, Alketa Vejsiu do të jetë pjesë e listës së prezantuesëve të festivalit të famshëm Italian Sanremo 2020.

Ky lajm ka bërë bujë në rrjet dhe nuk ka kaluar pa u analizuar nga opinionisti Olti Curri i cili thotë se në prapaskenë fshihet ‘dora e fortë’ e kryeministrit Edi Rama dhe bashkëshortes së tij Linda Rama.

Sipas Currit Sanremo këtë vit organizohet nga Lucio Presa (menaxher vipash) që bën edhe strategjitë e komunikimit të kryeministrit italian Mateo Renzi. Presa mësohet se ka shpëtuar kryeministrin Renzi nga një problem me deklarimin e pasurisë.

Kryeministri Mateo Renzi në mediat italiane njihet si “sponsor” i Edi Ramës. Ndërkaq, organizatori i Sanremos Lucio Presa, i cili është i martuar me Paola Peregon kjo e fundit e ftuar në “Dance ëith me” nga Alketa Vejsiu.

Olti vijon të bëjë lidhjen e këtij suksesi të Alketës ku thotë se lidhja e rradhës është mes Vejsiut dhe bashkëshortes së kryeministrit, Linda Rama, të cilat kanë miqësi me njëra-tjetrën.

Rrjeti zinxhir që shtroi rrugën e Alketës për në sanremo është ky sipas Currit: Lucio Presa- Mateo Renzi- Edi Rama- Linda Rama- Alketa Vejsiu”.

1.png

2.png

33.png

4.png

5.png

6.png

777.png

88.png

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.40004181861877
array(1) { ["section"]=> string(84) "alketa-vejsiu-prezanton-sanremon-zbulohet-dora-e-forte-e-edi-rames-dhe-lindes-192154" }