Alkool dhe drogë, shpëton trafikanti i shkathët

Publikuar tek: bota, më 17:12 14-03-2019 Alkool dhe drogë, shpëton trafikanti i shkathët

Një burrë 56-vjeçar në Amerikë me emrin Joseph Philey u detyrua të paguante një gjobë prej 100 mijë dollarë për akuzën e dhënies së alkool-it një djali 17-vjeçar.

Sipas ‘Aspen Daily News’, Philey ka dhe një djalë 19-vjecar, ku së bashku shpërndajnë kokain dhe alkool në festa të ndryshme të kolegjit. 

Sipas autoriteteve burri akuzohet se fsheh drogën dhe alkoolin në çantën e dhuratave që djali i tij dhuron nëpër parti dhe i shpërndan ato tek të rinjt në këmbim të parave.

Shpërndarja bëhet shpejt dhe të gjithë përdorin kokainë në moment, pasi sasit janë fikse, të numëruara për çdo klient të mitur.

Operacioni i policisë kapi një sasi të madhe alkooli në një festë nate në qytetin Pitkin në Amerikë. Policia vertetojë shpërndarjen e alkoolit dhe të kokainës nga fotot që fëmijët kishin postuar në ‘Snapchat’.

Megjithatë, 56-vjeçari shpëtoi kësaj radhe vetëm me një gjobë.

54279298_2347662735464488_4291171318004449280_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.050816059112549
array(1) { ["section"]=> string(53) "alkool-dhe-droge-shpeton-trafikanti-i-shkathet-156430" }