Alma Çupi krah Krastës veshur me Chanel, jep një mesazh të fortë: Luksin e vërtetë e kam njohur te...

Publikuar tek: kulture-art, më 16:34 22-12-2017 Alma Çupi krah Krastës veshur me Chanel, jep një mesazh të fortë: Luksin e vërtetë e kam njohur te...

“Luksi është e kundërta e vulgaritetit”- thotë Coco Chanel, gruaja më me influencë e shekullit.

Alma Cupi, gazetarja e cila i ka rënë cep më cep Shqipërisë duke na sjellë gjithmonë më të bukurën e të begatën e këtij vendi, solli mbrëmë në festivalin e 56 të RTSH-së, fustanin vintage të Coco Chanel si mesazh për luksin që trashëgohet në shekuj.

Gazetarja e “Histori Shqiptare” në skenën e festivalit dha mesazhin se luksin e vërtetë e ka njohur te ata njerëz që ruajnë traditën e xhubletës.

 “Shqipëria ka nje reliev dhe një biodiversitet ku çdo 30 minuta ndryshon klima, ajri, dhe imazhi. Gjen karaktere dhe njerëz të mrekullueshëm që kanë ndryshuar jetët e tyre duke sjellë gjëra ndryshe. Luksi është tek ata që nuk dalin në ekran”, tha gazetarja Alma Çupi me krenari.

alma.png

alma1.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075898170471191
array(1) { ["section"]=> string(103) "alma-cupi-krah-krastes-veshur-me-chanel-jep-nje-mesazh-te-forte-luksin-e-vertete-e-kam-njohur-te-104030" }