Almir Daci nga Pogradeci, terroristi që kërcënoi shqiptarët. Disa versione të videos hiqen nga ''Youtube''

Publikuar tek: aktualitet, më 09:31 05-06-2015

Strukturat e antiterrorizmit në Shqipëri kanë zbuluar emrin e terroristit të ISIS që duket në video duke kërcënuar shqiptarët. 

Burime nga ky sektor në drejtorinë e Policisë së Shtetit thanë për neësbomb se emri i tij është Almir Daci, shqiptar nga Shqipëria, nga një fshat i Pogradecit.

“Ai është një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar për aktivitet terrorist dhe rekrutime” tha zyrtari i lartë i sektorit antiterror.

Almir Daci u bë personazh i medias shqiptare edhe në marsin e këtij viti, kur filluan denocimet nga shqiptarë të tjerë për rekrutime nga ana e Dacit.

Në një shkrim të shekulli.com.al përmendet emri i tij nga të afërm të Denis Hamzajt, i cili humbi jetën rreth një vit më parë në Siri.

Ndërkohë që ditën e djeshme, disa versione të videos së rregjistruar prej tij, me kërcënime për shqiptarët, janë hequr nga youtube, si një mesazh që nuk duhet të transmetohet.

Puna për të kordinuar bllokimin e këtyre kërcënimeve, është bërë nga sektori antiterrorizëm në bashkëpunim me partnerët ndërkombëtarë.

 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Po punonin parcelën me kanabis në Tiranë arrestohen katër persona
I'u merrte lekë studentëve për provimet, arrestohet sekseri »
Article Logic
Execution time: 0.012154102325439
array(1) { ["section"]=> string(106) "almir-daci-nga-pogradeci-terroristi-qe-kercenoi-shqiptaret-disa-versione-te-videos-hiqen-nga-youtube-12736" }