Alpha Bank Albania dhuron gjak për fëmijët me talasemi

Publikuar tek: ekonomi, më 14:54 22-06-2016 Alpha Bank Albania dhuron gjak për fëmijët me talasemi

Alpa Bank Albania  në kuadër të përgjegjësisë sociale ka ndërmarrë disa fushata.  

50 punonjës të Bankës dhuruan gjak për fëmijët me talasemi nën moton ‘’Së bashku dhurojmë jetë’’, aktivitet ky i organizuar në bashkëpunim me Kryqin e Kuq Shqiptar.

Po ashtu, gjatë 2 javëve të kaluara me pjesëmarrjen e më shumë se 200 punonjësve, Banka ka ndërmarrë dy nisma si ajo e pastrimit të Kepit të Rodonit nga papastërtitë e shumta që kishin mbuluar bregun si dhe atë të mbjelljes së 3,100 pishave të zeza në Liqenin e Bruçit në Parkun Kombëtar të Lurës, në sipërfaqe totalisht të shkatërruara nga zjarret.

lura_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037377119064331
array(1) { ["section"]=> string(60) "alpha-bank-albania-dhuron-gjak-per-femijet-me-talasemi-44272" }